ÖKO-Keskus (Katuse Asjatundja OÜ)
Paldiski mnt. 120a
Tallinn
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
E-R 10:00-17:00
Telefon 654 1116
Vaata kaarti
SOODUSPAKKUMISED!

Uus Roto Q katuseaken -25%!

  Uus ROTO Q katuseaken 78x118 -25 % ! Katuseaken...

Creaton keraamilised katusekivid -25% !

Kõik Euroopa suurima keraamiliste katusekiv...

Eterniit Klassik -20%

Eternit Klassik - 20 % augusti lõpuni ...

Roto katuseaknad -18%

Kõik Roto katuseaknad -18% !   Ka...

veel pakkumisi...
 
Trüki

Ventileeritavad fassaadisüsteemid


vent.fassaadissteem

Ventileeritavates fassaadisüsteemides kasutatakse erinevaid fassaadimaterjale :

looduslikke kiviplaate (näiteks kiltkivi)

keraamilisi fassaadikatteid (näiteks Tonality fassaadisüsteemid)

kiudtsemendist fassaadiplaate

tsementlaastplaate

komposiitmaterjale

erinevaid plekiliike (tsingitud teras, alumiinium, titaantsink, vask)

puitu (voodrilauad,vineer)


Tellised

Põletatud savitellis on kõige vanem ja seega ka läbiproovitum fassaadimaterjal.

Põletatud savi - e.keraamiliste telliste eriiliik on klinkertellised, mis saadakse spetsiaalse savi põletamisel veel kõrgemal temperatuuril kui tavaliste keraamiliste telliste puhul.See tagab klinkertelliste suure tiheduse ja väikese veeimavuse, mis tagab eriti suure vastupidavuse ja värvitoonide kestvuse

Eelmisel sajandil hakati tootma ka silikaat(valmistatakse pressitud lubja ja liiva segust autoklaavimise teel)- ja betoonmüürikive, mille vastupidavus ja pinna esteetiline välimus on lühiajalisemad.

 

 

Klinkerfassaadiplaate toodetakse ekstruudermeetodil (savist pressitud plaadid põletatakse analoogselt keraa-miliste katusekivide ja tellistega kõregel temperatuuril), mis tagab nende suure vastupidavuse ning värvitoonide püsivuse.Tulenevalt tehnoloogiast on odavamad kui analoogsed tellisplaadid, mis saetakse põletatud tellistest. Eriti sobivad on klinkerfassaadiplaadid olemasolevate fassaadide renoveerimiseks, kui tahetakse saavutada tellisseinale või looduskiviplaatidele sarnanev seinapind, kuid olemasolev vundament ei võimalda tellis- või looduskivimüüri laduda.


Looduskivifassaadid

Kõige tuntum ja levinum looduskivifassaad on Eestis paekivi. Üldiselt kasutatakse igas piirkonnas kõige rohkem seal leiduvaid loduskiviliike, mille transpordikulud väiksemad ja kasutamiskogemus kõige suurem.

 

ÖKO-Keskus ( Katuse Asjatundja OÜ ) tallinn@eko-keskus.ee , Paldiski mnt.120 a,  Tallinn E-R 10.00-17.00 Telefon 6541116